Od nepříjemné bolesti u zarůstajících nehtů si můžeme pomoci i doma. Jedná se o účinnou neinvazivní metodu.
Stačit vám bude náplast na cívce (popřípadě si můžete odstřihnout proužek od té s polštářky). Jde o tak zvané tejpování, tedy odtažení nehtových valů a tím uvolnění tlaku. Pokud budete tejpování opakovat, uděláme nehtu prostor a nehet může krásně dorůst do požadované délky na přestat zlobit.
Dál si můžete pomoci i vypodložením nehtu kouskem vaty či gázy. Zvláště pokud jsou růžky nehtu ve valech zapadlé. Tuto tamponádu měňte každé dva dny a vždy nakonec zakápněte Betadinkou. Ani tohoto výkonu se nemusíte bát. Jistě jej zvládnete na jedničku 🙂
Nezapomeňte také používat desinfekci, výrazně tak snížíte riziko vzniku infekce. Nejpoužívanější je Betadine, ale obsahuje jód, na který můžete být alergičtí.
A jelikož je opakování matka moudrosti, tak ani teď si neodpustím připomenutí: Zarostlé nehty nevystřihujte! Snažte si je zastřihovat rovně tak, aby růžky nehtu šly přes valy. Pokud máte růžky nehtu ostré a nehet má rozšiřující tvar nebojte se hrany a růžky trochu srazit pilníkem.

Domácí péče o zarostlé nehty vám uleví a pomůže. U větších problémů ale ne na dlouhou dobu. Proto při častějších problémech doporučuji navštívit odbornou pomoc zaškoleného pedikéra či podologa.
Já osobně nabízím hned několik druhů nehtových rovnátek:
- B/S špony (nalepovací plastová)
- Ross Fraser (drátová, vyrábí se na míru před aplikací)
- Podofix (nalepovací plastová s drátkem regulující tah)
- COMBIped (kombinace drátku a lepení)
Nehtová rovnátka se aplikují po čištěním a ošetřením nehtových valů a určují se podle potřeby.
O vzniku i prevenci zarostlého nehtu si můžete přečíst i v dalším článku o Ortonyxii.
Rovnátka se často kombinují s vypodložením nehtových hran tamponády či sulci protektory. Ty zbraňují hranám nehtu dál dráždit nehtové valy a poskytují tak okamžitou úlevu.
Nebojte se přijít i jen na konzultaci či poslat fotografii a konzultovat vše online. Veškeré konzultace poskytuji zdarma, ať už mé služby využijete či ne.